İnternette bir projenin başarısını gösteren önemli şeylerden biri, sunucudan nasıl yararlanılacağını bilmek ve sanal sunucu almaktır. İnternet kullanıcılarının kısa işlem süreleri daha iyi bir sunucu performansını gösterir. Web’deki bir proje hali hazırdaiyi olduğunda birçok girişimci fikri başlatmak ve web’e trafik çekmek için yeterli olan sanal sunucuhizmetlerine yönelir.

İnternet üzerindeki işler büyüdüğünde ve internet kullanıcıları arasında yarattığı ilgi daha fazla olduğunda, bazen bu sanal sunucu hizmetleri yeterli olmaz.Bunun için daha güçlü alternatifleri tercih etmeniz gerekir.

VDS Sunucuları Nelerdir?

Bir vds kiralama ile bir sanal bir sunucu elde edilmiş olunur. VDS, adanmış bir sunucunun tüm avantajlarını pratik olarak sunar ve bunu daha düşük bir fiyata yapar. Onu her tür web projesiyle uyumlu hale getiren uyarlanabilirlik kapasitesiyle birçok girişimci için bir VDS sunucu kiralama internette büyüyen ve müşterilere tatmin edici bir hizmet sunmaya devam eder.

VDS Faydaları

Daha iyi ucuz vds olarak bilinen sanal özel sunucular, ekonomik fiyatları ve özel sunucularla ilişkili potansiyel sunma yetenekleri ile öne çıkar. En dikkat çekici yönlerinden biri, özel sunucularda olduğu gibi özelleştirilebilir olmalarıdır.

Bir VDS’de istenen işletim sistemini kurmak ve tüm uygulamaları ve işlevleri özelleştirmek mümkündür. Bu sayede MySQL, Apache veya PHP gibi programlarla sunucu tamamen web sitesine uyarlanabilir.

Öte yandan, paylaşılan ve özel sunucular arasında bir seçenek olmasına rağmen, VDS tamamen özeldir. IP ve işletim sistemi paylaşılmaz. Bu önlem ile bir sunucuyu paylaşan diğer web siteleri, projede saklanan dosyalara veya bilgilere hiçbir şekilde erişemez.

Sanal sunucu satın al ile ilişkili bir diğer avantaj da yine paylaşılan ve tahsis edilmiş sunucular arasında karma bir formül olmasıyla ilgilidir. VDS’nin özel hizmetleri bulunur. RAM kendisine aittir ve bir sunucuyu paylaştığı hiçbir web sitesi mevcut bellek alanını kullanamaz. Bu, bant genişliğinde istikrarsızlık olmadığı anlamına gelir.

Evidaliahost.com tarafından sunulanlar gibi bu tür sunucular ölçeklenebilir. Bu, web projesi büyüdükçe kullanılabilirliğin artırılabileceği anlamına gelir. İstediğiniz daha sade bir plan kiralamak iyi bir seçenektir.

VDS Sunucuları ve Özel Sunucular Arasındaki Farklar

Paylaşımlı barındırma söz konusu olduğunda VDS en iyi seçimdir. Sonuç olarak, bu sunucular aynı zamanda fiziksel bir sunucuya da bağlıdır, ancak bunların avantajı birden çok kullanıcı tarafından bağımsız olarak kullanılabilmeleridir.

Adanmış sunuculardan farklıdırlar, çünkü tek bir kullanıcının belirli çalışması vardır. Başka bir müşteri ile paylaşılmazlar. Pratik düzeyde, bir VDS ile aynı işlevleri sunarlar. Ancak donanım kullanımında daha az sınırlama olması gibi ek avantajlara sahiptirler.

VDS sunucu kullanıcıları, sistemin tüm programlama, yapı ve tasarım yönetimine sahiptir. Bu tip bir sunucu ile tüm kaynaklar tek bir kullanıcı tarafından kullanılabilir. VPS, platform kaynaklarını optimize etmek için çok fazla esneklik ve seçenek sunar. Ancak özel sunucular statik olarak daha fazla kaynak sağlar. Genel olarak VPS daha ucuzdur ve paranızın karşılığını verir.