Özel sunucular veya VDS kiralamanın faydaları çoktur. Hız, sunucu kiralamanın büyük bir avantajı, nispeten hızlı bir şekilde erişirsiniz. Bir VDS, genellikle hemen etkinleştirilir ve tahsis edilmiş ise, yaklaşık 24-36 saat içinde çevrimiçi duruma getirebilirsiniz; Gelecekte CPU, RAM veya Disk’i ölçeklendirmeniz gerekiyorsa ve bu sanal bir özel sunucuysa, saniyeler veya dakikalar içinde ölçeklendirebileceksiniz. Sanal sunucu içine birkaç dakika içinde daha fazla parça ekleyebilir veya başkaları ile değiştirebileceksiniz.

Her Zaman Güncel Donanım

Endişeniz güncel donanım ve ağ teknolojilerine sahip olmaksa, vds kiralama idealdir. Hemen hemen tüm satıcılar, CPU’larını, Disklerini ve diğer teknolojilerini, birkaç yılda bir mevcut teknolojiniz için yükseltme veya değiştirme talep edebilecek şekilde yükseltme eğilimindedir ve birçok yükseltme ücretsiz olarak yapılır.

Başlangıç için Ucuz ve Uygun Fiyat!

Bir projeye başlarken veya mevcut bir planda ilerlerken, ucuz vds ile fiyat dikkate alınması gereken büyük bir değişkendir. Sunucu kiralamanın fiyatı ucuz olabilir, ucuz olsa da bu bütçenize bağlıdır, aylık 70 liradan fazlaya mal olabilir. Ayda 70 lira ya da daha fazlası bazı insanlar için çok para olabilir. Ancak akılda tutulması gereken şey, paylaşılan planlarla pahalı görünse de adanmış sunucuların son teknoloji ürünü olduğu, belirli şekillerde bir araya getirildiği ve iş kullanıcılarına yönelik olduğudur. Bir sunucu satın almak 3.000 liralara kadar mal olabilir, bu nedenle kiranın aylık minimum 70 ila 100 lira arasında olması mantıklıdır.

Basit bir matematiğin ardından, sunucu sahibinin yatırımı geri alması en az 3 yıl sürecektir. Yani her şeye bu açıdan bakarsak, hiç de pahalı değil ve birçok kişinin bir sunucuyu satın almak yerine kiralamayı tercih etmesinin nedenlerinden biri de bu.

24 Saat İzleme

Hemen hemen tüm sanal sunucu sağlayıcıları bunu sunar. Bu, bir web hizmeti veya şirket başlatmak isteyen birçok kişinin sanal sunucu satın al işlemine karar vermesinin bir başka harika nedenidir.

Bir sunucu kiraladığınızda veya aldığınızda, sunucuyu bulundurduğunuz Veri Merkezi şunlardan %100 sorumludur:

  • Ağ donanım arızalarını teşhis etme ve onarma.
  • Sunucu donanım arızalarını giderme.

Bu, RAM, CPU, Disk veya ana kart arızalanırsa, Veri Merkezi teknisyenlerinin hemen size yardımcı olmaya başlayacağı ve böylece hizmetlerinizi en kısa sürede çevrimiçi hale getirebilmenizi sağlar.

Fiziksel Alan ve Altyapı İhtiyacı

Ofisinize bir sunucu monte etmek için, bir ağ yapısına, fiziksel alana ve kurulumu ve bakımı çok pahalı olan diğer bazı güvenlik standartlarına (soğutma sistemleri, yangın söndürme sistemleri vb.) ihtiyacınız olacaktır.

Birkaç sunucu varsa, zaten bir raf satın almayı da düşünmeniz gerekeceğini söylemeye gerek yok. Bu nedenle, fiziksel alan satın almak birçok iş yüküne neden oluyor onun yerine sunucu kiralamaya karar vermek daha avantajlı bir şey haline geliyor.