Sanal sunucu ile bir girişimci olarak işletmeniz için ilk isteyeceğiniz şey kaliteli bir web sitesidir. Kendi web sitenizi oluşturmadan veya sayfanızı olabildiğince güzelleştirecek en fazla işlevselliğe sahip web tasarımcısını aramaya başlamadan önce, tasarımın sadece bir seçenek olduğunu unutmamalısınız. Piyasadaki en iyi hosting firmasını seçmek ve mevcut imkanların her birinin sunduğu hizmetleri görmek çok önemlidir.

Neden bu kadar önemli? Çünkübarındırma sağlayıcınız güvenilir değilse, web siteniz de güvenilmez hale gelecektir. Bir web barındırma şirketi, müşterilerinizin çalışma şeklinize olan güvenini kaybetmesine, daha kötü bir SEO seviyesine sahip olmasına ve dolayısıyla gelirinizin etkilenmesine neden olabilir. Çevrimiçi bir işletmenin sahibiyseniz, harekete geçmeniz gerekir.

Web Barındırma Tam Olarak Nedir?

Web sayfaları dünyasının terminolojisine alışkın değilseniz, bir web’i internetteki eviniz gibi düşünebilirsiniz. Vds kiralama ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu ev iki bölümden oluşacaktır: bir adres ve evin üzerine inşa edildiği bir arsa şeklinde oluşacaktır. Alan adları ev adresinize, insanlar için referans olarak verilecektir.

Bu arada, web barındırma, web sayfanızı oluşturan dosyaların bulunduğu ağdaki alandır. Genellikle bir barındırma hesabı, GoDaddy gibi bir barındırma şirketine ait bir sunucuda çalışır. Bu durumda, sayfanız söz konusu sunucunun küçük bir bölümünü işgal eder.

En İyi Hosting Şirketini Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Her ne kadar başıboş dolaşmayı ve web sitenizin tasarımında kullanmak istediğiniz renk kombinasyonunu düşünmeyi gerçekten sevseniz de neyin önemli olduğunu, web hostinginizi en iyi şekilde seçerken daha ayrıntılı analiz etmeniz gereken faktörleri tahmin etmeniz gerekir. Bazı Dikkat edilmesi gerekenler; boşluk, bant genişliği, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, güvenlik, yedekler, 7/24 teknik destek.

Bu özelliklerin birkaçına daha ayrıntılı olarak bakalım.

Boşluk

Ne tür bir web sayfası oluşturacağınızı ve ne kadar büyük olacağını, yani yaklaşık olarak ne kadar disk alanı kaplayacağını düşünmelisiniz. Ucuz vds bir barındırma planına veya diğerine karar verirken en önemli özelliklerden biridir.  Çoğu orta ölçekli web sayfası için birkaç GB’lık bir plan almak fazlasıyla yeterlidir. Ancak büyük bir çevrimiçi işletme açmayı düşünüyorsanız, şüphesiz daha fazla web alanına ihtiyacınız olacaktır.

Bant genişliği

Sanal sunucu satın al işlemi ile bant genişliği web alanı ile birlikte değerlendirilir. Bir seferde aktarılabilen veri hacmini ifade eder. Bu aktarım, web sunucusu ile her bir ziyaretçinizin bilgisayarı arasında gerçekleşir. Ne anlama geliyor? Eğer çok büyük bir web siteniz varsa ve örneğin birçok ziyaretin olmasını bekliyorsanız, size neredeyse sınırsız bir bant genişliği sunan bir hostinge ihtiyacınız olacak.

Birçok sağlayıcı sınırsız trafik sunar, ancak birçok durumda nelerden oluştuğunu netleştirmek önemlidir. Aşırı kullanım yapılırsa, hesabınızda aşırı yüklenmeler oluşması veya bant genişliği seviyeniz sıfıra dönene kadar web sitenizi doğrudan yavaşlatma durumu görülebilir.

Bu durum sayısal bir sınır oluşturan ürünlerle daha bağlantılıdır ve ayın sonundan birkaç gün sonra aşılır. Bu durumlarda, üründen daha fazla kapasite sunan bir ürüne ölçeklendirme yapılması tavsiye edilir.