Bir şirket sanal sunucu ile kendi tesislerinde barındırdığında, donanımın bakımı ile elektrik ve veri ağlarının güvenliğine de dikkat etmelidir. Ancak, veri merkezlerinden birinden özel bir sunucu kiralarken, makineler iyi performans ve yüksek kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla gereken garantilerden yararlanır.

Tüm sunucularımız en yeni nesil bileşenlerle inşa edilmiştir, rekor sürede teslimata izin vermek ve yedekleme alternatiflerine, özel ağ bağlantılarına, çok sayıda uyumlu dağıtıma ve kuvvetli bir DDoS karşıtı çözüme sahip olmak için teknisyenlerimiz devamlı çalışır.

Sanallaştırma nedir?

Özel bir sunucuda vds kiralama ile sanallaştırma yazılımı kullanarak bir ya da daha fazla sanal sunucu oluşturmak mümkündür. Sanal sunucuların her biri, program tarafından atanan kaynakların bir bölümünü kullanır. Bu çözüm çok sayıda avantaj sunar:

  • Bir sanal makine çalışırken geçirilebilir.
  • Adanmış sunucunun kaynakları optimize edilmiştir.
  • Farklı hizmetlerin yalıtımı daha fazla güvenliği garanti eder

Kurulum Fiyatları Nelerdir?

Ucuz vds kurulum fiyatları, veri merkezlerimizdeki sunucunun montaj ve bağlantı fiyatlarına karşılık gelmektedir. Hizmetin kurulumuyla ilgili bu maddi giderler sadece bir kez faturalandırılır ve taahhüt süresine bağlı değildir. Sunucunuz asgari 12 ay taahhüt ile kiralarsanız kurulum maddi giderlerini ödemek mecburiyetinde kalmazsınız.

Seçenekleri Ne zaman Satın Alabilirim?

Sanal sunucu satın al ile sunucunuzun yapılandırması sırasında seçeneklerle protokol yapabilirsiniz. Aynı şekilde, hizmet teslim edildikten sonra alternatifleri direk olarak müşteri alanından da protokol yapmak ve etkinleştirmek de mümkündür.

Özel Ağların Yararları Nelerdir

İnternetten izole edilmiş, kendi kümenizi oluşturabileceğiniz ya da sunucunuzu ek maliyet olmadan mevcut bir altyapıya bağlayabileceğiniz özel bir fiziksel ağ oluşumuna imkân tanır.

Özel ağ aracılığı ile, web sunucunuz ve veri tabanınız arasındaki alışverişleri koruyabileceksiniz. Bunu yapabilmek için, korumak arzu ettiğiniz adanmış sunucunun genel IP adresini devre dışı bırakmanız gerekir. Gelişmiş, Altyapı, Depolama ve Üst Düzey serilerde mevcuttur.

Anti-DDoS Nedir

DDoS saldırısı, bir sunucuyu, hizmeti ya da altyapıyı devre dışı bırakmayı amaçlar. DDoS saldırısının çeşitli biçimleri vardır: sunucunun bant genişliğini erişilemez hale getirmek için doyurarak ya da makinenin sistem kaynaklarını tüketerek meşru trafiğe yanıt vermesini engelleyerek yapılabilir.

Bir DDoS saldırısı sırasında, ağdaki farklı noktalardan aynı anda birden çok istek gönderilir. Bu “çapraz ateşin” yoğunluğu, kararlılığı ve bazen de hizmet kullanılabilirliğini tehlikeye atar.

Bu dağıtılmış hizmet reddi saldırılarıyla başa çıkmak için anti-DDoS oluşturuldu. Tüm hizmetlerimiz, aşağıdaki üç tekniği birleştiren benzeri olmayan bir teknolojiye dayalı bir azaltma çözümü içerir:

  • Tüm paketleri gerçek zamanlı olarak hızlı bir biçimde analiz edin,
  • Gelen trafiği sunucuya yönlendirin,
  • Ve yasal olmayan öğeleri diğerlerinden ayırarak yasal trafiğin geçmesine izin verin.

DDOS Saldırısı Geliştirme!

Sunucu normal şekilde paket gönderip alıyor. DDoS saldırısına, bant genişliğinin aşırı yüklenmesi ya da sistem kaynaklarının tükenmesi neden olur. Ağ doymuştur, bu sebeple sunucu, gelen bilgi yığını arasındaki meşru paketleri işleyemez durumda olur bu şekilde saldırılar gerçekleşebilir.