Sanal sunucu tüm SEO optimizasyon önerilerine uymak, iyi bir barındırma veya web barındırma hizmetine sahip değilse, işletmenizin trafik hedeflerine ulaşmak için yeterli olur. Kapsamlı bir web geliştirme şirketinden hizmet almak, işletmenizin arama motorlarında iyi sıralanması için önemli bir gereklilik olan güçlü sunucuları garanti eder.

Vds kiralama ile yükleme hız SEO’nun en önemli faktörlerinden biridir. Google, yavaş yükleme hızlarına sahip web sitelerini cezalandırır; bu, sizi daha az bulacakları ve daha az ziyaret alacakları anlamına gelir. Ayrıca sitenize gelenler kötü bir kullanıcı deneyimi yaşayacak ve memnun kalmayacaklardır. Bu nedenle sitenizin özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Veri Merkezinin Konumu

Ucuz vds ile bir sorgunun sunucuya gidip kullanıcıya geri dönmesi için geçen ve gecikme adı verilen süre (milisaniye olarak ölçülür), uzak mesafeli durumda süre daha uzun olacak ve yükleme hızını önemli ölçüde artıracaktır. Bu nedenle, bir kitleye yönelik bir şirketiniz varsa, barındırma Veri Merkezinizin uygun bir olması en iyisidir. Bu sayede müşteriler ve kullanıcılar daha memnun kalacaklardır. Buda sitenizin daha üst sıralarda olmasına katkıda bulunacaktır.

Yerel Bir IP

Sanal sunucu satın al işlemi aynısı IP adresi için de olan veriler içinde geçerlidir: Web sitenizin hedefinizin bulunduğu ülkede yerel bir IP’de barındırılması SEO için her zaman daha iyi olacaktır. İki eşit web sitesi arasında, kendini konumlandırmak istediği ülkenin IP’sine sahip olan her zaman daha iyi konumlandırılacaktır.

Kararlılık ve Ölçeklenebilirlik

Eğer barındırma en kısa sürede web sitenize hatırı sayılır trafik almaya başladıktan sonra güçlü ve istikrarlı bir şekilde durumunuzu koruyamaz müşterileri memnun edemezseniz ve yavaş yükleme gibi sorunlar olursa problemler yaşarsınız. Bu sorunlar Google tarafından cezalandırılır, bu nedenle web siteniz konumlandırma kaybeder.

Web hostinginizin ölçeklenebilir olması, yani web sitenizin trafiğine göre o anda planınızı uyarlamanıza izin vermesi de önemlidir. Bir ay, istisnai bir durum nedeniyle, ortalamanın çok üzerinde bir ziyaret zirvesi aldığınızı hayal edin. Planınızı geliştirmek sizi aşırı sunucu yükünden kurtaracaktır.

Güvenlik

Kurumsal web sitelerinde bilgisayar saldırıları giderek yaygınlaşıyor. Bu nedenle, kötü amaçlı yazılım kullananlar, kaynaklarınızı aşırı yüklemeyi amaçlayanlar gibi en yaygın bilgisayar korsanlığı türlerine karşı korunduğundan emin olmak gerekir. Bunun için barındırmanızın güvenlik garantilerinin ince baskısını çok iyi okumalısınız. Sunucu veya sözde hizmet reddi saldırıları olduğunda korumasız bir sunucuya sahip olmak, projenizin web konumlandırmasını ciddi şekilde etkileyebilir.

Teknik Destek Hizmeti

Son olarak, web barındırma hizmetinizin kişiselleştirilmiş, hızlı ve kaliteli bir müşteri hizmeti tarafından desteklenmesi önemlidir. Bununla aynı gün ihtiyaçlarınıza cevap verilir, projenize işlenen bir hizmete bakabilirsiniz ve bu gibi, bir hata durumda tüm ihtiyaçlarınız karşılanır ve size her türlü çözüm sunulur. Buda her zaman için iyidir.